суббота, 10 декабря 2016 г.

Тема. Вправи і задачі на засвоєння таблиць множення числа 2 і ділення на 2.

Мета. Формувати в учнів уміння застосовувати таблицю множення числа 2 і ділення на 2 для розв’язування вправ і задач , удосконалювати вміння порівнювати прості задачі на ділення; розвивати мислення, спостережливість, кмітливість.

Обладнання. Перфокартки, картки із завданнями, рулетка, іграшки лісових звірят, конверти.

Хід уроку.

1. Організаційний момент.

Діти стають в коло, беруться за руки.

Давайте передамо один одному тепло своїх рук, і скажем добре слово один одному. А тепер скажемо добре слово нашим гостям.

Девізом нашого уроку буде: Діяти-активно!

Думати-оперативно! Сперечатись-доказливо!

Для всіх обов’язково!

11.Повідомлення завдань уроку.

-Діти, наш сьогоднішній урок трохи незвичайний, бо відбуватиметься він у формі гри Що? Де? Коли?. Із командою знавців 2 класи будуть грати учні лісової школи, лісові звірята. Вони перевірять чи добре ви засвоїли таблицю множення числа2, ділення на 2. Для цього приготували для вас цікаві математичні завдання. Щоб ви їх виконали потрібно використати не тільки знання, але і бути дружніми, пам’ятати, що граєте командою. Я буду ведучую гри.
 Ш.Робота над  матеріалом.

1.Кручу рулетку, стрілка вказує на сектор 1. Із вами грає Білочка. Беру конверт, дістаю лист. Увага!

Білочка приготувала для вас математичний диктант.

Зошит свій я відкриваю,

Правильно його кладу.

Ручку я ось так тримаю,
Сяду рівно, не зігнусь.

Буду я писати вправно,

До робота я берусь.

* * *

Дві кози побігли в ліс,

Скільки разом ніг у кіз?

* * *

Шість метеликів летіли,

Парами спочатку сіли,

На скількох скажіть ромашках,

Сплять гарненькі ці комашки?

* * *

На узліссі, на галявці,

Знайшли моркву білі зайці,

8 морквин. Це не мало.

На 2 розділили, по скільки стало?

Запишіть найбільше двоцифрове число, одноцифрове.

Перший множник 2, другий 8. Знайти добуток.

Знайти частку чисел 18 і 2.

Знайти добуток чисел 2 і 5.

2 дм. Скільки це сантиметрів?

Із першим завданням ви впорались добре, я задоволена вами і гадаю, що білочка також.

Рахунок 1:0 на користь знавців.

2. Продовжуємо гру. Кручу рулетку. Випадає сектор 2. З вами грає ведмідь.Читаю завдання з конверта.

Перфокарти у вигляді ведмедя (одним на множення числа 2, другим на ділення на 2). Обчисливши, обмінюються, взаємоперевірка.

З завданням ви справились.Рахунок стає 2:0 на користь знатоків.

3. Кручу рулетку сектора 3. Із вами грає їжачок.
Витягую листа. Я заготував для вас на зиму яблучка. Вони в мене ще залишилися, ви можете ними поласувати, коли правильно розкладете на тарілки.

Рахунок стає 3:0 на користь знавців.

4.Граєм далі. Сектор 4. Із вами грає зайчик. Дістаю лист. Розв’яжіть задачі, порівняйте їх.

A) 8 сливтрозклали на тарілку, по дві сливи на кожну. Скільки тарілок використали?

Б) 8 слив розклали порівну на дві тарілки. Скільки слив було на кожній тарілці?

B) робота над задачею з підручника №685 (аналіз, запис розв’язку).

Г) творча робота над задачею №687 З.Фізкульт хвилинка.

Я малюю зайчика для вас-раз.

Це у нього бачите голова-два.

Це у нього вухадогори-три.

Це у нього хвостик сірий-4.

Це очиці весело горять-5.

Носик , ротик - хай морквину їсть-6.

Шубка тепла хутряна на нім-7.

Ноги довгі, щоб стрибав він лісом-8.

Ще довкола посаджу дерева-9.

І хай сонце сяє з-під небес-10.

6.Кручу рулетку далі. Випадає сектор 5. Із вами грає вовчик. Відкриваю конверт.

Хто не любить «кругові»!?

Ці картинки, немов живі.

На смужках приклади. Ваше завдання скласти їх у певному порядку (за принципом «кругових»).

Робота в парах.

□ 2*7+4    2*3+6

□ 18:2+13      12:2+12

022+37            18+22
4. Підсумок уроку.

Якщо ви правильно розв’яжете приклади. То дізнаєтеся яке слово передають вам лісові звірята.
І ДО Л М О Ц
30 11 12 10 8 17
2*3+2=               10:2+6=   
2*  2 +6=                 2*7+3=  
12:2+4=              18:2+3=              2*4+22=   

- Що ми з вами вивчили згадаємо за допомогою «мікрофона».

- Як називаються числа при множенні?

- Як називаються числа при діленні?

- Чи сподобався вам урок?

- Яке завдання було цікавим?

На домашнє завдання лісові звірята передають вам картки-розмальовки.

назад

Комментариев нет:

Отправить комментарий